570 666 666

pon.-pt. 9:00 - 17:00

bok@fullenergy.pl

Masz pytania? Napisz.

Olsztyn

ul. Westerplatte 4/20

Strona główna -> Finansowanie

Finansowanie

colored dots

Sprawdź w jaki sposób możesz uzyskać dofinansowanie 

do inwestycji związanej z instalacją paneli fotowoltaicznych.

Program "Mój prąd"

Program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych
 • Informacje ogólne
 • Beneficjenci
 • Jak uzyskać

Zwrot do 50% kosztów inwestycjimaksymalnie 5000 zł na instalację.

Dotacja jest zwolniona z podatku PIT.

Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem
możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna).

Kto może skorzystać:

Program skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową (z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej – OSD, zakładem energetycznym) regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

O dotację można się ubiegać, jeżeli:

 • Twoja instalacja jest już wykonana i podłączona do sieci elektroenergetycznej (m.in. posiadasz licznik dwukierunkowy);
 • Twoja instalacja fotowoltaiczna jest o mocy 2-10 kW i jest przeznaczona na cele mieszkaniowe;
 • Wydatki poniosłeś od 23 lipca 2019 r. i instalacja nie została zakończona przed tą datą;
 • Twoja inwestycja nie jest rozbudową już istniejącej instalacji;

1. Zamontuj instalację fotowoltaiczną

2. Poczekaj na instalację przez zakład energetyczny licznika dwukierunkowego.

3. Podpisz umowę dwustronną z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.

4. Złóż wniosek w II naborze od 13.01.2020 r. do 18.12.2020 r.

5. O wyniku oceny wniosku zostaniesz poinformowany mailem.

6. Wypłata dotacji do 5000 zł.

 

Ulga termomodernizacyjna

Skorzystaj z odliczenia w deklaracji podatkowej
 • Informacje ogólne
 • Beneficjenci

Podatnicy, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego, od początku 2019 r. mogą korzystać z nowej preferencji w PIT, z tzw. ulgi termomodernizacyjnej.

Kwota odliczenia może wynieść nawet 53 tys. zł w odniesieniu do wszystkich przedsięwzięć termomodernizacyjnych realizowanych we wszystkich budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Z możliwości odliczenia mogą skorzystać podatnicy, którzy opodatkowują swoje dochody według skali podatkowej lub jednolitej 19% stawki podatku oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga termomodernizacyjna dotyczy wyłącznie wydatków poniesionych przez podatnika, który jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego pod warunkiem, że przedsięwzięcie termomodernizacyjne w tym budynku zostanie zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich przedsięwzięć termomodernizacyjnych realizowanych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem. Odliczenie dotyczy budynków już wybudowanych. Z ulgi termomodernizacyjnej nie można korzystać w przypadku budynku będącego w budowie.

Ulga inwestycyjna dla rolników

Uzyskaj dofinansowanie dla PODATNIKÓW PODATKU ROLNEGO
 • Informacje ogólne
 • Beneficjenci

Ulga inwestycyjna przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów położonych na terenie gminy, w której została dokonana inwestycja – w wysokości 25% udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych. Przy czym, ulga z tytułu tej samej inwestycji nie może być stosowana dłużej niż przez 15 lat.

W celu skorzystania z ulgi inwestycyjnej podatnik musi złożyć wniosek (druki udostępniane przez poszczególne organy). Do wniosku należy dołączyć zestawienie poniesionych wydatków inwestycyjnych wraz z rachunkami lub ich uwierzytelnionymi odpisami, stwierdzającymi wysokość tych wydatków.

Ulga inwestycyjna, zgodnie z art. 13 ustawy o podatku rolnym, przysługuje podatnikom podatku rolnego z tytułu wydatków poniesionych na zakup i zainstalowanie urządzeń do wykorzystywania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii (wiatru, biogazu, słońca, spadku wód).

Należy jednak pamiętać, że skorzystanie z ulgi jest możliwe w przypadku gdy wydatki te nie zostały sfinansowane w całości lub w części z udziałem środków publicznych.

UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ WYCENĘ

Kredy gotówkowy, raty lub leasing

płać w ratach dopasowanych do Twoich potrzeb

Jeżeli nie chcesz wydawać całej kwoty istnieje możliwość wzięcia kredytu i płatności w ratach. Zadzwoń do nas lub napisz, a przygotujemy dla Ciebie kalkulację wysokości raty zupełnie za darmo.

Jeżeli zakupu dokonujesz na firmę może skorzystać także z leasingu.

full energy - fotowoltaika logo

Full Energy Fotowoltaika to firma zajmująca się profesjonalnymi instalacjami fotowoltaicznymi. Dzięki wiedzy i doświadczeniu zapewniamy najwyższą jakość instalacji opartych na panelach słonecznych, które są źródłem taniej i ekologicznej energii elektrycznej. 

Copyright by Fullenergy.pl